Podłogi drewaniane Warszawa od firmy Partners

Stylowe podłogi drewniane Warszawa

podłoga drewniana Warszawa z dębuZdjęcie 1. Dębowa podłoga drewniana (realizacja Warszawa).Wchodząc do jakiegoś pomieszczenia zwracamy uwagę przede wszystkim na dwa elementy wystroju wnętrza: podłogę i okna. Podłoga drewniana jest sztuką, dziełem mistrzowskim skomponowanym każdorazowo w sposób indywidualny i niepowtarzalny.

Posadzki z drewna to obok naturalnego kamienia najbardziej tradycyjny materiał na podłogę. Drewno stosowane od wieków, również dzisiaj jest jednym z podstawowych materiałów wykończeniowych. Estetyka, jak również walory eksploatacyjne zapewniają mu szerokie zastosowanie, szczególnie w budownictwie mieszkaniowym.

Nasze podłogi drewniane są całkowicie naturalne, nie alergizujące, o bardzo dobrej izolacji akustycznej i termicznej. Tworzą niepowtarzalny klimat w pomieszczeniach nadając im ciepły i zarazem elegancki wygląd.

podłoga dwa rodzaje dębu naturalny czarny intarsjaZdjęcie 2. Przykład intarsji - podłogi drewnianej z kilku rodzajów drewna. Tu dąb naturalny i dąb czarny.Podłogi drewniane dają możliwość optycznego kształtowania wnętrz. Wielkość klepki, zastosowany wzór oraz jego kierunek wpływają w znacznej mierze na postrzeganie danego pomieszczenia. Są to drewniane podłogi na lata. Korzystają z nich całe pokolenia, ponieważ są najtrwalsze i najbardziej ekonomiczne. Renowacje tej samej podłogi można przeprowadzać kilkukrotnie w zależności od grubości użytkowej klepki.

Podłogi drewniane można układać z wielu gatunków drewna zarówno krajowego, jak i egzotycznego, np. podłogi drewniane z jesionu stanowią znakomitą alternatywę dla podłóg drewnianych dębowych.

Z gatunków egzotycznych najbardziej popularne to teak, iroko, kempas, hevea, doussie, merbau, etc. Bezsprzeczne walory estetyczne jak i różnorodna bogata kolorystyka, a także szlachetny rysunek drewna plasują podłogi egzotyczne wśród najchętniej wybieranych gatunków drewna.

Nasza firma od ponad 15 lat zajmuje się układaniem oraz renowacją podłóg drewnianych dla najbardziej wymagających klientów. W swojej ofercie mamy zarówno materiały z polskich gatunków drewna, jak i pełny wachlarz parkietów i desek z drewna egzotycznego.

Wśród polskich gatunków drewna wykorzystywanych na podłogi drewniane do najbardziej cenionych należą dąb oraz jesion.

Podłogi drewniane z dębu są dyskretne oraz klasycznie eleganckie. Charakteryzują się ciepłą miodowo-złocistą barwą oraz dość wyrazistym usłojeniem.

Dąb należy do najbardziej cenionych gatunków drzew liściastych i najbardziej wartościowych rodzajów drewna użytkowego, które występuje w Europie, Ameryce Północnej i Azji. Popularność w dużej mierze zawdzięcza swoim właściwościom. Drewno dębowe jest ciężkie, twarde oraz wytrzymałe, o szczególnie wysokiej odporności na ścieranie, a przede wszystkim bardzo stabilne. Jasny kolor i zróżnicowana struktura to niewątpliwe atuty, które przyczyniły się do tak szerokiego zastosowania drewna dębowego. Wszystkie te czynniki w połączeniu sprawiły, iż dąb stał się ponadczasowy.

Dąb dostępny jest w kilku klasach, wskazujących na jego zróżnicowanie kolorystyczne, rysunek słoja, wielkość sęczków. Podłogi drewniane z dębu w kl. I exclusive będą możliwie najbardziej jednolite kolorystycznie, z prostym słojem, bez sęków. Na drugim biegunie mamy podłogi drewniane z dębu w kl. III rustykalnej, najbardziej zróżnicowanej kolorystycznie, o bogatym usłojeniu, z sęczkami. Klasa wskazuje jedynie na różnorodność drewna, nie na jego jakość. Z parkietu dębowego wykonujemy także różnego rodzaju wzory (intarsje).

Zabiegiem zawsze uatrakcyjniającym podłogę jest sposób ułożenia parkietu i tu najchętniej wybierane wzory, to układ okrętowy (na dziko), jodełka np. francuska, kwadraty, różnego rodzaju pasy, etc.

Podłogi drewniane Warszawa

Najczęściej realizujemy podłogi drewniane w Warszawie i jej okolicach. Mamy też za sobą wiele realizacji w całej Polsce. Zobacz nasze wybrane realizacje podłóg drewnianych.

Zdjęcia podłogi drewnianej

Nasi parkieciarze zawsze chętnie służą pomocą przy wyborze wzoru, doradzają sposób ułożenia podłogi najlepiej wydobywający piękno drewna, pokazują możliwości, zawsze cierpliwie omawiają z klientem wszelkie możliwe warianty.


Copyright © 2011-2023 firmapartners.pl Jerzu Wszystkie Prawa Zastrzeżone.